Osman Öcalan 'Kürt sorunu'nu çözdü

  • Ana Sayfa
  • Osman Öcalan 'Kürt sorunu'nu çözdü
Osman Öcalan 'Kürt sorunu'nu çözdü
Öcalan, PKK'lıların artık şiddet kullanarak amaçlarına ulaşamayacaklarına inandıklarını vurguladı ve...Abone ol

Reuters haber ajansı ile bir söyleşi gerçekleştiren Öcalan, Türkiye'ye karşı mücadele eden PKK'lıların artık şiddet kullanarak amaçlarına ulaşamayacaklarına inandıklarını vurgulad istanbul seo uzmanı ı ve Öcalan'nın İmralı'dan çıkarılması durumunda silahlarını bırakacağını iddia etti.

Öcalan, "Eğer Apo ev hapsine alınıp ve kendisiyle bir diyalog kurulsaydı bu sorun üç ya da beş ay içinde çözülürdü. PKK saflarından hiç kimse de buna karşı çıkmaz" dedi.

Apo ile üç yıldır herhangi bir teması olmadığını ve PKK saflarından 2004 yılında ayrıldığını söyleyen Öcalan yine de Kuzey Irak'taki kamplarda bulunan örgüt üyeleriyle bağlantıyı koparmadığını da belirtti.

Öcalan ayrıca, Güneydoğu'da özerklik için siyasi çözüm bulunamaması durumunda, bölgede 25 yıldır silahlı şekilde süren mücadelenin ortaya çıkardığı çözümsüzlüğün devam edeceğini de söyledi.

Öcalan, "İki taraf da bu savaşı kazanamaz, bu imkânsız.PKK'lılar darbe alsa bile, geride onların yerlerini doldurmak isteyen daha fazla insan bulunuyor. PKK kendini her zaman yenileyebilir" dedi.Kategori : GÜNCEL