Öcalan'dan MOSSAD itirafı geldi

  • Ana Sayfa
  • Öcalan'dan MOSSAD itirafı geldi
Öcalan'dan MOSSAD itirafı geldi
Geçtiğimiz haftalarda Abdullah Öcalan'ın Kenya'da, 6 kişilik MOSSAD timinin operasyonu ile yakalandığı ileri sürülmüştü. Apo'dan konuyla ilgili açıklama geldi;Abone ol

Kenya basınında geçtiğimiz günlerde yayımlanan, “Abdullah Öcalan’ı Türkiye’ye MOSSAD teslim etti” PKK’nın elebaşı da doğruladı. Öcalan’ın “Beni de CIA ve MOSSAD Türkiye’ye teslim etti” dediği öğrenildi.

Kenya’nIn en çok satan gazetesi The Nation geçtiğimiz haftalarda Kenya istihbaratına dayanarak yayınladığı haberde 1999’da PKK lideri Abdullah Öcalan’ın yakalanması için dönemin başbakanı Bülent Ecevit’in İsrail lideri Benjamin Netanyahu’dan yardım istediğini, Apo’nun K colorado seo enya’da, 6 kişilik MOSSAD timinin operasyonu ile yakalandığını ileri sürmüştü. İddiaya göre Kenya istihbaratı da Yunan elçiliğine MOSSAD ajanlarıyla düzenlenen Apo baskınında yer aldı. Biri kadın 5’i erkek 6 Mossad ajanı tarafından izlenen Öcalan’ın Türkiye’ye getirilmesine olanak tanıyan operasyona Mossad’ın “Uyanık” ismini verdiği de gazetede yer alan bilgiler arasındaydı. Abdullah Öcalan avukatları aracılığıyla VATAN’da da yayımlanan bu haberi doğruladı. Öcalan, “Beni de CIA ve MOSSAD Türkiye’ye teslim etti. Bütün bunları iyi anlamak lazım” dedi.

Abdullah Öcalan’ın avukatları ile haftalık olağan görüşmesinin notları dün internette yayımlandı. Öcalan, solda birlik arayışları çerçevesinde “Eşitlik ve Demokrasi Partisi” nin kurulmasının önemine işaret etti. Öcalan, avukatlarına şu görüşleri bildirdi:

* “Erdoğan için net bir şey söylemek zor. Onun hakkında soru işaretlerim var. Gerçekten çözümü istiyor da gücü mü yetmiyor! Bunu bilemiyorum, gücü yetmeyebilir. Bu benim için soru işaretidir. Özal olayı var. Özal gerçekten samimiydi, Anadolu çocuğuydu. Bu İngiliz-ABD siyasetinin dışına çıkmak istedi biraz. Gerçekten barış istiyordu, o yüzden Özal’ı ortadan kaldırdılar. Ecevit de biraz böyleydi, o yüzden Ecevit’i de felç ettiler, tasfiye ettiler.”

* Eşitlik ve Demokrasi Partisi adı altında yeni bir parti kurulmuş. Son zamanlarda solda kayda değer gelişme bu olsa gerek. Bunlar, bu haliyle yüzde 1-2 gibi bir oy alabilirler. Ama iyi çalışır ve ittifak yaparlarsa, bu oranlarını yükseltebilirler. Birlikteliğin daha da genişletilmesi gerekiyor. Solda duranlar artık daha geniş düşünmeliler.

* Bütün sol demokratik partiler, bir çatı altında birleşebilirler. BDP de bu çalışmalara ciddi yaklaşabilmelidir. Eğer bu birliktelik sağlanırsa, yüzde 10 barajı rahatlıkla geçilebilir. Bu baraj bir kere aşılırsa muazzam bir güç ortaya çıkar, taşar, bütün anti demokratik yasaları, kurumları, uygulamaları süpürür.Kategori : GÜNCEL