Hastanede film gibi hırsızlık

Hastanede film gibi hırsızlık
İstanbul'da bir hastanede BJK'li kongre üyesi Armağan Uslu'nun oğlu Mertcan'ın odası 'planlı' soyuldu.Abone ol

Maltepe'de özel bir hastanede yaşanan soygun, benzeri ancak filmlerde rastlanabilecek bir planla gerçekleştirildi.

BJK Kongre üyesi Armağan Uslu'nun 4 ayrı yerden kolu kırılan oğlu Mertcan Uslu (17) geçen hafta ameliyat oldu. Mertcan Uslu'nun kaldığı odanın dahili numarasına ulaşan hırsız cep telefonundan odayı aradı. Hastane personeli gibi davranıp, "Ziyaretçiniz geldi. Aşağıda sizi bekliyor" diyen hırsız, anne Nuray Uslu'yu resepsiyona çağırdı. Nuray Uslu 'geçmiş olsun'a gelen ziyaretçileri karşılamak için odadan ayrılınca, hırsız bu kez de çapraz noktada bulunan 2217 nu sağlık sektörü seo maralı odayı aradı. Hırsız, telefona çıkan kadına 2215 numaralı odadaki telefonun bozuk olduğunu, odada kalan Mertcan Uslu ile görüşmesi gerektiğini söyleyerek telefona çağırdı.

KONUŞARAK OYALADI

2217 numaralı odaya gelen Uslu'nun odasından ayrılmasını fırsat bilen hırsız harekete geçti. Odaya giren hırsız, bir yandan telefonda konuşarak oyaladığı Mertcan Uslu'ya ait iPod ve cep telefonunu ile ablası Gizem Uslu'ya ait içinde 200 lira para ve kredi kartlarının bulunduğu cüzdanı çaldı. Zanlı olayın ardından hiçbir şey olmamış gibi hastaneden ayrıldı. Ailenin şikâyeti üzerine polis soruşturma başlattı.

KREDİ KARTINI DENEMİŞ

Abla Gizem Uslu, olay esnasında kardeşinin evrakları için aşağıda bulunduğunu ifade ederek, "Odaya döndüğümde cüzdanımı yerinde bulamadım. Kardeşime ait telefonu ve iPod'u da çalmış. Kredi kartımla para çekmek istemiş ancak şifreyi yanlış girdiğinden bankamatik kartı bloke etmiş" dedi. Olay sonrası Mertcan Uslu ve aile bireylerinin ifadelerine başvuran polis güvenlik kameralarını da incelemeye aldı. Polis, güvenlik kameralarına takılan hırsızın yakalanması için geniş çaplı arama yapıyor. Mertcan Uslu, Beşiktaş başkanlık yarışında Yıldırım Demirören'e yenilen Murat Aksu tarafından da olay günü ziyaret edilmişti.

BİRİNCİ AŞAMA ANNE

Maltepe'deki hastaneye polislerin yanından sakince geçerek giren hırsız kameralara takılan ilk görüntüsü birinci karedeki gibi oldu. Hırsız ilk önce odayı telefonla aradı. Anne Nuray Uslu'yu "Ziyaretçiniz geldi" diyerek resepsiyona gönderdi. Anne Nuray Uslu aldığı telefon sonrası resepsiyona doğru yola çıkarken hırsız planının ikinci aşamasına geçmek için hazırlık yapıyordu.

SIRA MERTCAN'DA

Hırsız, planının ikinci aşamasında başka bir odayı aradı. Telefona çıkan kadına Mertcan'ın kaldığı 2215 numaralı odanın telefonunun bozuk olduğunu söyleyerek "Onu telefona çağırabilir misiniz" dedi. Mertcan kendisine geldiği söylenen telefona bakmak için yan odaya geçti. Oda boşalınca içeri giren hırsız Mertcan Uslu'nun cep telefonu, iPod'u ve ablasının cüzdanını çaldı.Kategori : GÜNCEL