Kızılay Başkanı sefalete ağladı

  • Ana Sayfa
  • Kızılay Başkanı sefalete ağladı
Kızılay Başkanı sefalete ağladı
Zimbabve'de 6 tonluk bir filin açlık çeken halk tarafından 2 saatte paylaşılması, Kızılay Başkanı Küçükali'ye bir anısını hatırlattı.Abone ol

Zimbabve'de 6 tonluk fili 2 saatte paylaşan Afrikalıların fotoğrafları, 'yoksulluğun acı yüzü' olarak dünya çapında etki yarattı.

İngiliz Daily Mail Gazetesi "Fotoğrafları yayımladığımız için özür dileriz" derken, bu fotoğraf Afrika'yla ilgili göz yaşartan tabloları ve uzatılan yardım ellerini de hatırlattı. Kızı google reklamı nasıl verilir lay Genel Başkanı Tekin Küçükali, fil fotoğrafını görünce hafızasının onu 2006'da Sudan Darfur'daki acı hatıralara götürdüğünü söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı bile iki gözü iki çeşme ağlatan bir olayı şöyle anlattı: "Ben 1.5 yıl Darfur'da kaldım. Bir defasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve beraberimizdeki heyet Darfur'dayız. Burası hiçbir kalemin tarif edemeyeceği acılarla dolu bir yer. Tarım ve havancılıkla uğraşan iki halk arasında kavga var. İşin içine silahlar karışmış. Biz de insanların sığındığı bir kampa gidiyoruz. Bir kadının kucağında bebeği var. Bebek aç. Emmek için annesinin memesini çekmeye çalışıyor. Ama kadın ölmüş. Başbakanımızın yanına gittim. Gözlerim ağlamaktan kızarmış. Başbakan 'neyin var' dedi. Anlattım. Çok duygulandı."

ONU HİÇ BÖYLE GÖRMEDİM

Bir süre sonra kampta bir sünnet töreni başladığını, kör jiletlerle çocukların sünnet edildiğini gördüklerini söyleyen Küçükali, şöyle devam etti:

"Jiletler kesmiyor, çocuklar cıyak cıyak bağırıyor. Başbakan fırladı. Hiç onu o kadar duygusal görmemiştim. İki gözü iki çeşme ağlıyordu. 'Buraya hastane kurun' dedi." Bu talimat üzerine bölgeye hastane kurduklarını, yardımlarının sürdüğünü belirten Küçükali, "Bir de size müjdemiz var. 15 Mart'ta Darfur'da 10 bin çocuğu sünnet ediyoruz. 100 yetişkini de evlendiriyoruz. Darfur ve Afrika için çalışmalarımız sürecek" diye konuştu.Kategori : GÜNCEL