Hızlı Tren'de bilet fiyatları 10 TL

  • Ana Sayfa
  • Hızlı Tren'de bilet fiyatları 10 TL
Hızlı Tren'de bilet fiyatları 10 TL
Yüksek Hızlı Tren'in (YHT) hizmete girmesinin birinci yıl kutlandı. Bilet fiyatları yıldönümü etkinlikleri için 10 TL'ye indi.Abone ol

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, demiryollarının Atatürk'ün emriyle canlandırıldığını ancak daha sonra ihmal edildiğini ifade eden Karaman, mimarlık 2003 yılından itibaren çalışmaları yeniden hızlandırdıklarını ve geçen yıl da yüksek hızlı treni hizmete sunduklarını kaydetti.

Yüksek hızlı trenin, gittiği her yerde şehirleri de hareketlendirdiğini ifade eden Karaman, beş yıl içinde yüksek hızlı trenle seyahatin daha da artmasını beklediklerini dile getirdi.

YHT'DEN 10 LİRAYA BİLET
YHT, bir yıl boyunca yaklaşık 4 bin 500 sefer yaptı ve dünyanın çevresini 28 kez dolanacak uzunlukta 1 milyon 100 bin kilometre yol katetti.

Ankara-Eskişehir arasında 1 milyon 250 bin kişi YHT ile yolculuk yaptı. YHT'nin hizmete girmesiyle demiryolu ile seyahat etmek isteyen yolcu talebi yaklaşık yüzde 600 arttı.

Diğer taraftan yıl dönümü dolayısıyla 13 Mart-11 Nisan 2010 tarihleri arasında kullanılabilecek YHT biletleri bugün 10 liradan satışa sunuluyor.Kategori : GÜNCEL