Diyar'da sahayı karıştıran PKK mı?

  • Ana Sayfa
  • Diyar'da sahayı karıştıran PKK mı?
Diyar'da sahayı karıştıran PKK mı?
Diyarbakır'dan düşen kareler yine tüyler ürpertti! Sahaya dalan kendini bilmezler, önüne gelene saldırdı!Abone ol

Turkcell Süper Lig'in 25. haftasında Atatürk olimpiyat Stadı'nda oynanan İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Diyarbakırspor maçında ev sahibi takımın gol atmasından sonra sahaya giren Diyarbakırlı taraftarlar rakip futbolcuları kovaladılar. Yaşanan olaylar sonrasında hakem Hüseyin Göçek maçı tatil etti.

87. dakikada Tum'un attığı golden sonra sevinç yaşanamadan sahaya giren Diyarbakırsporlu taraftarlar maçın durmasına sebep oldular.

OYUNCULAR ZOR KAÇTI

H turizm reklam akem Hüseyin Göçek'in golden önceki serbest vuruşta yanlış karar verdiğini düşünen taraftarlar sahada İstanbul Büyükşehir Belediyespor futbolcularını kovalarken, futbolcular soyunma odasına kaçtılar.

Hakemler de soyunma odasına girdiler. Taraftarlar ise polis tarafından tekrar tribüne gönderilip, güvenlik kordonuna alındılar

Maç öncesinde hiç bir taşkınlıkta bulunmayan yaklaşık 2000 kadar Diyarbakırspor taraftarı bu andan itibaren protestolarını sürdürüyor..

Ve yaşanan olaylar sonrasında Hüseyin Göçek maçı tatil etti.

BU TARAFTAR BİZİM OLAMAZ

Yaşanan olaylar sonrasında Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer "Bu taraftartar bizim olamaz, yapılanların hepsi provakasyondur" dedi.

MAÇ ÇOK GÜZEL BAŞLAMIŞTI

İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Diyarbakırspor maçı öncesi Diyarbakırsporlu taraftarlar, rakip takım oyuncularını alkışladı. Takımlarını desteklemek için Atatürk Olimpiyat Stadı'na gelen yaklaşık 5 bin Diyarbakırsporlu taraftar, karşılaşma öncesi tezahüratlarla takımlarına destek verdi.

Isınmak için sahaya çıkan Diyarbakırsporlu futbolcuları tribüne çağıran taraftarlar, daha sonra İstanbul ekibinin oyuncularını da tribünlere çağırarak, onları da alkışladı.

BURSASPOR'A TEPKİ

Diyarbakırsporlu taraftarlar, geçen hafta saha olayları nedeniyle 17. dakikada tatil edilen maçtaki rakipleri Bursaspor aleyhine de tezahüratlar yaptı. Diyarbarsporlu taraftarlar, maç başlamadan önce de iki takım oyuncularını çağırıp, alkışlarken, “Herkes kardeş, Bursa kalleş” diye tezahürat yaptı.

Taraftarlar, geçen haftaki maçın ardından Diyarbakırspor'a verilen 3 resmi müsabakayı tarafsız sahada seyircisiz oynama cezasına da tepki göstererek, Futbol Federasyonu aleyhine de tezahürat yaptı.Kategori : GÜNCEL