Bodrum'da neler oluyor?

Bodrum'da neler oluyor?
Bodrum'un 3 beldesinde ''Turizm Merkezi'' ilan edilmesine karşı açılan davada Danıştay tavrını gösterdi.Abone ol

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinin, Bodrum'a bağlı üç beldenin ''Turizm Merkezi'' ilan edilmesine karşı açtığı dava, Danıştay 6. Dairesinin ''yürütmeyi durdurma kararı'' ile sonuçlandı.

Bodrum Mimarlar Odası Başka hotel reklamları nı Mahmut Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yalıkavak, Göltürkbükü ve Gündoğan beldelerinin, 2009 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla ''Turizm Merkezi'' ilan edildiğini söyledi.

Bunun üzerine Türk Mimar Mühendis Odaları Birliğinin bu konuda önce yürütmenin durdurulması, sonra da iptal edilmesi için dava açtığını belirten Yıldırım, ''Danıştay 6. Dairesi bu konuda 13 Ocak tarihinde yürütmeyi durdurma kararını verdi, bilirkişi atadı. Danıştayın kararı bugün bize tebliğ edildi. Bundan sonra bekleyip, bilirkişi raporlarının sonunda turizm merkezlerine devam mı, yoksa 'tamam mı' kararını göreceğiz. Bundan sonraki aşamalarda bilirkişi atamaları olacak, bilirkişiler gelip yerinde ve dosyalarda incelemeler yapacaklar" dedi.

Yıldırım, "Kuşkusuz bundan önce açılan davalar da önemli bir argüman olacak. Orada da çok sayıda bilirkişi raporları var. Bilirkişiler raporlarını verdikten sonra Danıştay 6. Dairesi davayı bununla ilgili bir karara bağlayacak. Yargının sonucunu bekleyip göreceğiz" diye konuştu.Kategori : EKONOMİ