7 Bölgeden 7 tepeye

7 Bölgeden 7 tepeye
"7 Bölge’den 7 Tepe’ye" projesi kapsamında "Türkü’den Dans’a" gösterilerinin ilki, 15 Martta İstanbullularla buluşacak.Abone ol

İstanbul 2010 AKB Ajansından yapılan açıklamaya göre, ajansın Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliğince geliştirilen ve Shaman Dans Tiyatros ebay ads u işbirliği ile "7 Bölge’den 7 Tepe’ye" projesi kapsamında "Türkü’den Dans’a" gösterilerinin ilki, 15 Martta Bahçelievler Belediyesi Kültür Müdürlüğü Yeni Konser Sahnesi’nde gerçekleşecek.

40 dansçı ve 30 kişilik koronun 7 ayrı bölgenin etnik dans, müzik ve ritimlerinden örnekler sunacağı 60 dakikalık gösteride, amatör dansçılara Shaman Dans Tiyatrosu ve amatör müzisyenlere Bahçelievler Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu profesyonelleri eşlik edecek.

Dans ve müzik eğitimini, İstanbul’un sosyal ve ekonomik açıdan sıkıntılı bölgelerinde faaliyet yapma zorluğu çeken gençlere ulaştırmayı hedefleyen proje gösterileri, vatandaşlar tarafından ücretsiz izlenebilecek.

"Türkü’den Dans’a" gösterilerinin ikincisi, 22 Martta Güngören Belediyesi Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde sergilenecek.Kategori : GÜNCEL