CHP'de kalacak ve gidecek isimler

  • Ana Sayfa
  • CHP'de kalacak ve gidecek isimler
CHP'de kalacak ve gidecek isimler
CHP, Mayıs ayında kurultaya hazırlanıyor. Yönetimde kalacak ve gidecek isimler şimdiden konuşulmaya başladı.Abone ol

CHP, Mayıs ayında kurultaya hazırlanıyor. Bugün Gazetesi'nin derlediği kulislere göre CHP'de yaşanacaklar şöyle:

- Örneğin, kamuoyunda Genel Başkan eski Yardımcısı Eşref Erdem ile Genel Sekreter eski Yardımcısı Mehmet Sevigen'in yeniden yönetime gireceği beklentisi var. Bu isimler, açıkça "istiyoruz" demeseler de "görev verilirse kabul etmeleri de" bekleniyor. Ancak, bizim so google reklam hbetten edindiğimiz izlenim, bu isimlerin yönetime girmemesi ihtimalinin "daha fazla" olduğu. Gerekçe; Baykal'ın yeni isimlerle seçimlere girmek istemesi.

ÖYMEN KALABİLİR

Yeni isimler için yönetimden bazı isimlerin de doğal olarak gitmesi gerekiyor. Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, MYK üyeleri Faik Öztrak, Suat Binici, Nur Serter, Fevzi Topuz ve Rıza Yalçınkaya'nın da aralarında bulunduğu bazı isimlerin MYK'dan gideceği iddiaları genel merkezde çokça konuşuluyor imiş. Sürpriz bir iddia ise Dersim açıklamaları ile tepki çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in kalabileceği yönünde. MYK'ya girmesi beklenen isimlerin arasında ise Nesrin Baytok yer alıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bihlun Tamaylıgil de yerini koruyacak isimler arasında geçiyor.

KILIÇDAROĞLU GRUPTA

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili iddialar ise Öymen'de olduğu gibi "sürpriz" nitelikte. Kamuoyunda MYK'ya girecek isimlerin başında, gündemden hiç düşmeyen Kılıçdaroğlu beklentisi var. Ancak Baykal'ın kamuoyuna çokça yansıtmadığı Kılıçdaroğlu'na yönelik tepkisinden bahsediliyor. Kılıçdaroğlu'nun il gezilerinde yaptığı bazı açıklamaların CHP liderinin tepkisini çektiği ve Baykal'ın "Grup başkanvekili sıfatını unutuyor" dediği söyleniyor.

Bu nedenle Kılıçdaroğlu'nun, grup yönetiminde devam edebileceği söyleniyor. Baykal'ın makam odasının yer aldığı CHP Genel Merkezi 12. kat, bu aralar "yoğun". Neler olacak göreceğiz, ancak kurultayda sürprizler yaşanacak gibi..Kategori : POLİTİKA