Okuyan Malatyalılara ödül

Okuyan Malatyalılara ödül
Cumhurbaşkanı Gül'ün başlattığı Türkiye okuyor kampanyası bütün hızıyla sürüyor. Malatya'da projeyi tamamlayanlar ödüllendirildi.Abone ol

Malatya Valiliği önderliğinde yürütülen Malatya Okuyor projesi okullarda yoğun olarak devam ederken, projeyi tamamlayan okullarda ise ödül törenleri düzenleniyor.

Malatya Okuyor projesinin bir ödül töreni de Akıncı L ispanyolca seo isesi'nde düzenlendi. Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Numan Örnek, Yücel Abik, Yahya Yazgan, Malatya Okuyor Koordinatörü Ahmet Turan Yılmaz, Okul Müdürü Ziya Yakıcı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ödül töreninden önce konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, öğrencilerin kampanyaya destek vermelerini önemsediklerini belirterek, "İster sayısalcı ister sözelci olun, ama mutlaka okuyun. Bu kampanyanın bir özelliği de, evinizde küçük bir kütüphane oluşturacak olmanızdır. Bu açıdan okuduğunuz kitap en güzel dostunuz ve yol arkadaşınız olur" ifadelerini kullandı.

Malatya Okuyor kampanyasının Mart dönemi, En İyi Ben Okuyorum projesi ödüllerini Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Numan Örnek, öğrencilerden birinci olan Meral Büyükelçi, ikinci olan Esma Arkadaş, üçüncü olan Meryem Polat ve dördüncü olan Rabia Narinç'e ödüllerini verrdi. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya Yazgan ise, En iyi Ben okuyorum projesi kapsamında birinci olan Şüheda Yarluğbaş, ikinci Sunay Narinç ve üçüncü olan Elif Bozkuş'a ödüllerini verdi.Kategori : GÜNCEL