Batmanlılar CHP'yi niye sevmiyor?

  • Ana Sayfa
  • Batmanlılar CHP'yi niye sevmiyor?
Batmanlılar CHP'yi niye sevmiyor?
Kılıçdaroğlu Batmanlı gençlere "CHP'yi niye sevmiyorsunuz" diye sordu. Onlar da açık açık anlattılar. Akıllarındaki soruları sordular. Abone ol

İNTERNETHABER

"Toplumsal barışa katkıda bulunacaksa genel affa karşı çıkmayız" sözü nedeniyle günlerdir eleştiri konusu olan CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi.

NTV'de konuşan Kılıçdaroğlu Batmanlı gençlerin CHP'yi niye sevmediğini öğrendiğini de anlattı.

Kılıçdaro search engine optimization ğlu "Ben 'bir toplumsal uzlaşma olursa genel affa destek veririz' diye bir açıklama yaptım. Ama sanki ben bugün genel af istiyormuşum gibi aksettirildi. PKK bitirilmiş, tüm silahlar teslim edilmiş, olaylar bitmiş ve halk af isterse ne yapacaksınız? Affa karşı mı duracaksınız?" dedi.

Kendisini bu konuda eleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Arınç'ı "ciddiye almadığım için cevap vermedim" diyen Kılıçdaroğlu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için aynı durumun söz konusu olmadığını söyledi.

"Bahçeli ciddiye aldığım bir insandır ama ona da nasıl cevap almak istiyorlarsa öyle soru sormuşlar. 'Genel affa nasıl bakıyorsunuz' deyince Bahçeli de 'karşıyım' demiş" diye konuştu.

BATMANLI GENÇLERDEN KRİTİK SORULAR

Kılıçdaroğlu Batman'da gençlerle yaptığı konuşmaları ise şöyle anlattı:

- Sayın Başbakan CHP Güneydoğuya gidemiyor diye bir açıklama yapmıştı. Biz her tarafa gidiyoruz. Ben Batman'da gençlere şunu söyledim "Siz CHP'yi niye sevmiyorsunuz?" diye sordum. "1988 Kürt raporunun arkasında niye durmuyorsunuz?"dediler. "Biz duruyoruz, onu kitap yaptık" dedim. "Neden açılımı desteklemediniz?" diye sordular. "Bilmediğimiz bir şeyi nasıl destekleyelim, bizim nedir diye sorma hakkımız yok mu?" dedim.

- CHP Güneydoğu'da tanınmıyor. Bilmiyorlar, bazı çevrelerin onlara anlattığı şekilde CHP'yi tanıyorlar. CHP'nin daha çok doğuya gitmesi lazım.
PARTİ YÖNETİMİNE GİRECEK Mİ?Kategori : POLİTİKA