Konuşturmayın bu kompleksli karıyı!

  • Ana Sayfa
  • Konuşturmayın bu kompleksli karıyı!
Konuşturmayın bu kompleksli karıyı!
Türk Sanat Müziği’nin usta isimlerini bir araya getiren ‘Fasl-ı Şahane’nin basın toplantısında tartışma ve gerginlik yaşandıAbone ol

Sanat müziğinin usta isimlerinin buluşmasında Samime Sanay ile Muazzez Abacı arasında gerginlik yaşandı. Bülent Ersoy da Abacı’ya destek verdi.

Türk Sanat Müziği’nin devleri İstanbul, İzmir ve Ankara’da gerçekleşecek “Fasl - ı Şahane” isimli konserler dizisi için bir araya geldi. Bülent Ersoy, Muazzez Abacı, Seçil Heper, Mustafa Sağyaşar, Samime Sanay, Yaşar Özel, Zekai Tunca, Nalan Altınörs ve idaho seo Yıldırım Bekçi önceki gün Dedeman Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısına katıldı. Dokuz sanatçının bir araya geldiği toplantıda fikir ayrılıkları yaşandı.

KONSER ÖNCESİ GERGİNLİK

Türk Sanat Müziği’nin hiçbir zaman acınacak bir duruma gelmediğini savunan Muazzez Abacı, “Türk sanat müziği, Türk bayrağı dalgalandığı sürece hiç kimse Türk Sanat Müziği’ne bir şey yapamaz. Ama şu var zaman zaman gündemden düşebilir, bu hiçbir his değildir. Türk Sanat Müziği’ni kurtarmak gibi bir çabamız yok” diye konuştu. Bu ana kadar yolunda giden toplantıda Yaşar Özel’in yaptığı açıklamalardan sora gerginlik yaşandı.Özel, “Türk Sanat Müziği Türk insanını ifade eder... Şimdi etrafta bir yığın türler var ama aslında hepsi alt yapıda Türk Sanat Müziği yapıyor. Beş yaşında bir çocuk da şarkı söyleyebilir. Şarkıyı söylemek başka şarkıyı yaşamak başkadır. Bunun içinde çok geç kaldık. Maalesef ki Türk Manat müziği’ndeki arkadaşlar çok bencil, herkes benim diyor. Hiçbir zaman dayanışma ve kaynaşma içerisine giremedik” diye konuştu.

İKİ ASSOLİSTİ BİR ARAYA GETİREMEDİNİZ BUGÜNE KADAR

Uzun süre konuşmaları dinleyen Samime Sanay söz alarak “İki assolisti fotoğraf çektirmek için bile bir araya getiremezdiniz bugüne dek. Çünkü herkes en büyük benim, en güzel ses benim der. Bu yüzden yapımcımız Sinan Kuzucu’yu tebrik ediyorum bunu başardığı için. Eskiden Türk Sanat Müziği ’nin icra edildiği yer gazinolardı ama artık birçok sebepten ötürü öyle değil. Artık Türk Sanat Müziği belli bir kesime hitap ediyor. Dolayısıyla el ele vererek bu grubu oluşturmaya karar verdik” diye konuştu.Kategori : MAGAZİN