Orman korumaya Red Kit modeli

Orman korumaya Red Kit modeli
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, "Ormanları korumak için Red Kit öykülerinde olduğu gibi mahkûmların iş gücünden yararlanmaya başladık" dedi.Abone olÇevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, “Adalet Bakanlığı’yla protokol imzaladık ve ormanları korumak için Red Kit öykülerinde olduğu gibi mahkûmların iş gücünden yarar dekorasyon lanmaya başladık” dedi.

Pilot uygulamanın Antalya’da başladığını belirten Eroğlu, “Mahkûmlar başarıyla çalışıyorlar. Hem yangına karşı, hem de ormanın bakım işlerini yapıyorlar. Böylece, hem mahkûmlar para kazanıyor, ıslah oluyor ve topluma kazandırılıyor, hem de cezaevi döner sermayesi de gelir elde ediyor” dedi. Eroğlu, mahkûmların yanmaya müsait dalları kesip, kuru dal ve ağaçları temizleyerek yangına karşı önlem aldıklarını söyledi. Açık cezaevi mahkûmlarına ‘alım garantili’ fidan üretimi yaptırıldığını da belirten Eroğlu, “Antalya’da 60-70 mahkûm çalışıyor. Bunu, tüm Türkiye’ye de yaygınlaştırmak istiyoruz” diye konuştu.

Dikkat... Sarhoş çıkabilir

ROMANYA’nın Macaristan sınırındaki Pecica kasabasında ilk bakışta şaka gibi gelen tabelalar asıldı. Kasabada kazaların artması üzerine yetkililer çareyi sürücüleri sarhoş yayalara karşı uyarmak için “Dikkat... Sarhoş çıkabilir” yazılı işaret levhaları koymakta buldu.


Kategori : GÜNCEL