Halk Meclisi toplantıları sürüyor

  • Ana Sayfa
  • Halk Meclisi toplantıları sürüyor
Halk Meclisi toplantıları sürüyor
Tuzla Belediyesi’nin Halk Meclisi Toplantıları devam ediyorAbone ol

Tuzla Belediyesi’nin Halk Meclisi Toplantıları devam ediyor. Her mahallede ayrı olarak yapılan toplantıların 5.’si İçmeler Mahallesinde yapıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzlalılara yeni bir devlet hastanesi müjdesi verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya; Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, başkan yardımcıları Ahmet Çabuk, Serhan Kural, Av. Mehmet Çelikel, Funda Oktay ve birim müdürleri katıldı.

Yerel Seçimlerden bu güne kadar yapılan hizmetleri slayt eşliğinde mahalle halkına anlatan Başkan Yazıcı, daha sonra mahalle sakinlerinin sorularını cevapladı. Yazıcı, 2010 yılında gerçekleştirilecek icraatların başında, Tuzla’nın genel planlarının yapılması ve İçmeler Köprülü Kavşağı’nın çözüme kavuşturulması geldiğin hawaii seo i söyledi.

PARK SORUNUNA ÇÖZÜM BULACAĞIZ

Mahallenin en işlek caddelerinden biri olan Ankara Caddesi’ne park edilen araçların trafiği olumsuz etkilediğini vurgulayan Yazıcı, gerek trafik polisleri gerekse belediye zabıtasının ceza keserek bu sorunu çözeceklerini söyledi. İnsanları cezalandırarak sorun çözme taraftarı olmadığını da vurgulayan Dr.Yazıcı “Ancak bizim insanlarımız indiği yerde aracını park etmek istiyor. Otopark olsa bile sırf araç kendine yakın olsun diye bunu yapıyor.” dedi. Hastane Sokağında park eden araçların da büyük sıkıntı oluşturduğunu belirten Başkan Yazıcı, bu sokağı tek yön yaparak sorunu çözeceklerini söyledi.Depremde hasar gören ve tadilata ihtiyacı olan okulların yerine yeni okul binalarının yapılacağını da belirten Başkan Yazıcı, Okul arazilerinin Milli Emlak’tan devralınacağını ifade etti

TUZLA 84 İL’İN BÜTÜNÜDÜR

Mahalle sakinlerinin ‘2-B’ olarak adlandırılan orman arazileriyle ilgili soru ve şikayetlerini cevaplayan Başkan Şadi Yazıcı “ Evet İçmeler Mahallesi’nin en büyük sorunlarından birinin 2B arazileri olduğunu biliyorum. Ancak bu sorunu, belediye olarak tek başımıza çözmemiz söz konusu değil. Bu konu şu anda bakanlıkta beklemektedir. Sorunun çözülmesi için yeni kanunun çıkması gerekiyor. Ancak Milli Emlak ile olan tapu sorunlarını kısmen çözmüş bulunmaktayız” diye konuştu.

Söz konusu cevaba karşılık olarak “ bu arsaları göçmenlerden parayla aldık. Devlet onlara bu toprakları bedavaya verdi” serzenişiyle karşılaşan Başkan Yazıcı; söz konusu durumu bu şekilde değerlendirmenin ne insani ne de İslami olacağını söyledi. Yazıcı “1924 nüfus mübadelesi sonucunda büyük zorluklar çekerek göç eden kardeşlerimiz topraklarını ve mallarını geride bırakarak anayurda göç etmek zorunda kaldılar. Karnında bebesi ile o günün şartlarıyla Tuzla’ya yerleşiyorlar. Bugün; Kavala, Drama ve Selanik’i de sayarak 84 vilayetten insanımız yerleşmiş durumda. Ben bu bütünlükle Tuzla’ya bakıyorum” dedi.

TUZLAYA YENİ BİR DEVLET HASTANESİ ŞART

Şu anki Tuzla Devlet Hastanesi’nin yetersiz olduğundan şikayet eden vatandaşlar, Başkan Yazıcı’dan önemli bir müjde aldı. Bu şikayetin Tuzla’nın genelinde olduğunun altını çizen Yazıcı, şu anda orman arazisi olarak görülen Tuzla Belediyesi arkasındaki arazinin planlarda sağlık alanı olarak ayrıldığını belirtti.

Orman Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesiyle yapılan yazışmalarda buraya hastane yapımının uygun görüldüğünü vurgulayan Yazıcı “Proje şu anda Büyükşehir Belediyesi’nde. Komisyonda görüşüldükten sonra inşallah Tuzla daha büyük bir devlet hastanesine kavuşmuş olacak.” Dedi.Kategori : GÜNCEL