Guiza'yı tanıyanlar anlatıyor

Guiza'yı tanıyanlar anlatıyor
İspanyol golcü hiç olmadığı kadar mutsuz. Sıkıntılı günler geçiren Guiza'yı iyi bilen muhabirler futbolcuyu anlattı.Abone ol

NTV Spor Fenerbahçe'nin Bursaspor'a 3-2 mağlup olduğu karşılaşmada oyundan alındıktan sonra gözyaşlarına boğulan Daniel Guiza'yı İspanyol medyasına sordu.

İspanyol gazetecilerin ortak görüşü; duygusal bir kişiliğe sahip yıldız futbolcunun Türkiye'de mutlu olmadığı...

Galatasaray'ın Atletico Madrid ile oynayacağı maç için Türkiye'ye gelen İspanyol gazetecilerden Marca muhabiri Luis Aznar Gu missouri seo iza'yı değerlendirdi.

Aznar, Guiza için Lille maçının önemine dikkat çekerek, “Guiza esasında yetenekleri bakımından iyi bir oyuncu ancak Türkiye'de mutlu olmadığını düşünüyorum. Hem özel hayatında hem de sahada üst üste şanssızlıklar yaşıyor. Bu da performansını tabiiki kötü etkiliyor. Ama Lille maçında kendini toparlayacaktır. Hem oynadığı futbol hem de gol attığı takdirde taraftarıyla barışacaktır. Sonuçta o da iyi futbol oynamak istiyor, Çünkü aklı İspanya'da ülkesinde forma giymek niyetinde olduğunu düşünüyorum. Guiza sadece Türkiye'de değil İspanya dışında oynaması zor diye düşünüyorum” dedi.

Onda Cero radyosundan Alejanro Mori de, Guiza'nın duygusal yapısının futbolunu etkilediğini düşünüyor. Mori, “Guiza’yı çok iyi tanırım. İspanya’da çeşitli maçlarda birçok defa konuşma imkanım olmuştu. Türkiye'de çok mutsuz olduğunu sanmıyorum. Duygusal bir insan ve bir türlü burada istikrarı yakalayamadı. İstediklerini yapamadığı için de kendini suçluyor ve son maçta taraftarın tepkisiyle ağlaması da buna işaret ediyor. Sonuçta çocuğu, ailesi İspanya'da. Futbol hayatını Türkiye’de sürdürüyor olsa da aklı ülkesinde diye düşünüyorum” şeklinde görüş belirtti.

As gazetesi yazarı Javier Diaz ise Guiza’nın İspanya'ya dönmek istediğini ifade ederek, “Yetenekleri üst düzeyde olan, gol atmasını bilen bir oyuncu fakat duygusal yapısı performansını kötü etkiliyor diye düşünüyorum. Bence Türkiye'de mutsuz. Zaten İspanya medyasına baktığınız zaman ülkesine döneceği yönünde birçok haber var. Ayrıca Atletico Madrid'in de kendisiyle ilgilendiğini biliyorum” diye konuştu.Kategori : GÜNCEL