Küçükçekmece'de Pozitif düşünce paneli gerçekleşti

  • Ana Sayfa
  • Küçükçekmece'de Pozitif düşünce paneli gerçekleşti
Küçükçekmece'de Pozitif düşünce paneli gerçekleşti
‘Gülümsemek İçin Pozitif Düşün' sloganıyla yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Psikolog Dr. Davut İbrahimoğlu Küçükçekmecelilerle bir araya geldi.Abone ol

‘Gülümsemek İçin Pozitif Düşün' sloganıyla yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Psikolog Dr. Davut İbrahimoğlu Küçükçekmecelilerle bir araya geldi.

‘Sağlıklı Toplum Sağlıklı Bireyle Başlar' ilkesiyle çalışmalarını sürdüren ünlü Psikolog Metın2 emek pvp Dr. Davut İbrahimoğlu ‘Pozitif Düşünce ve Beyin Gücü’ panelinde ilçe halkıyla buluştu. 9 Mart Çarşamba günü Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Küçükçekmecelilerin yoğun ilgisi görülmeye değerdi. Mutlu aile, iş hayatındaki başarı ve aile-çocuk ilişkilerinin insan hayatındaki yeri ve önemi üzerine gerçekleştirilen söyleşide İbrahimoğlu, katılımcılara daha mutlu bir hayat için bazı önerilerde bulundu.

İnsanların pozitif düşünce yöntemiyle kendi kendilerini iyileştirebileceklerini vurgulayan İbrahimoğlu, “Biz hasta olduğumuzda hemen ağrı kesicilere sarılıyoruz. Olmadı bir vitamin, yanında bir antibiyotik içiyoruz. Oysa ilaç içtiğimizde bir haftada, içmediğimizde 7 günde iyileşiyoruz.”diye konuştu.

“Ruh – Beden - Zihin üçlüsünü unutmayın”

Psikolog Dr. Davut İbrahimoğlu sözlerine: “Öncelikle bizim kendimizi bilmemiz kendimizi tüm yönlerimizle tanımamız gerekiyor. Kendinize; ‘Ben kimim?’ ‘Bu dünyada niye varım?’ sorularını sorun. Kendinizi tanırken ruh, beden, zihin üçlüsünü unutmayın. Bu üçü birbirine bağlıdır. Bir tanesinde sorun olursa diğerleri de işlevini yitirir.” diyerek devam etti. Program sonunda söyleşiye katılan tüm Küçükçekmeceliler memnuniyetlerini dile getirdiler.Kategori : GÜNCEL